• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/efes.haber
  • https://twitter.com/EfesHaber


R       E       K      L      A     M               A     L      A      N     I

Sevan Nişanyan, bugün saat 16.00’da Torbalı Cezaevi’ne teslim oldu. Nişanyan’ı uğurlamaya eski eşi Müjde Tönbekici ve çocukları Arsen ve Tavin de geldi.Yazar,dilbilimci Sevan Nişanyan, kaçak inşaat yaptığı iddiasıyla yargılandığı ve hakkında 2 yıl hapis cezası öngörüldüğü mahkeme kararının Yargıtay tarafından onanmasının ardından bugün saat 16:00'da Torbalı Cezaevi'ne gelerek teslim oldu.

Nişanyan’ı Torbalı Cezaevi'nin kapısına kadar eski eşi Müjde Tömbekeci ve çocukları Tabit ile Arsen Nişanyan uğurladı. Nişanyan cezaevi kapısında, “Türkiye hukuksuz kişilerce yönetiliyor. Bu siyasi bir karardır. Yaptıklarımızdan, söylediklerimiz ve yazdığım kitaplardan dolayı hakkımda verilmiş bir karardır” dedi.

'Kaldığım yerden devam edeceğim'
“Siyasi iktidarın elinde bu saçmalığı düzeltme imkânı vardı ama kullanmamayı tercih etti” diyerek sözlerine devam eden Nişanyan, “Bana verdikleri cezayı nasıl hesapladıklarının içinden bir matematikçi bile çıkamaz. Şirince’de yaptığımız işler iyi işlerdi, doğru işlerdi. Çıkınca kaldığım yerden devam edeceğim. Yaptıklarımın hiçbirinden pişman değilim ve gurur duyuyorum. Bu memlekete yazık. Daha iyisine layığız. Zamanla daha aklı başında, vizyon sahibi ve iyi ya da kötüyü ayırabilen kişilerce yönetilecektir” dedi.

Mühürlenen inşaata devam etti
Selçuk'un Şirince Köyü'ne 1 kilometre mesafede bulunan kendisine ait araziye yaptığı 60 metrekarelik evin inşaatı arazinin SİT alanı olduğu gerekçesiyle 2 kez mühürlenen Sevan Nişanyan, buna rağmen inşaatını tamamladı. Mühürleri söktüğü gerekçesiyle Nişanyan hakkında, Selçuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme, Nişanyan'a 2 yıl hapis cezası verdi. Nişanyan, kararın temyizi için 2008 yılında Yargıtay'a başvurdu. Yargıtay, 5 yıl sonra kararı onadı. Bunun üzerine Nişanyan, bugün savcılığa gidip teslim oldu. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın